American Horror Story

14. července 2013 v 19:39
Originální název: American Horror Story
Žánr: Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní
Země: USA
Rok: od 2011
Režie: Alfonso Gomez-Rejon, David Semel, Ryan Murphy, Bradley Buecker
Scénář: Ryan Murphy, Brad Falchuk, Tim Minear, James Wong
Hudba: James S. Levine
Hrají: Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Lily Rabe, Alexandra Breckenridge, Frances Conroy, Jamie Harris, Denis O'Hare, Evan Peters, Christian Serratos, Zachary Quinto, Kate Mara, Azura Skye, Mageina Tovah, Adina Porter, Matt Ross, Morris Chestnut, Alessandra Torresani, Brando Eaton, Ashley Rickards, Eric Stonestreet, Sarah Paulson, Mena Suvari, Gregory Sporleder, Rebecca Wisocky, Clea DuVall, James Cromwell, Britne Oldford, Jenna Dewan-Tatum, Chloë Sevigny, Lizzie Brocheré, Franka Potente, Joseph Fiennes, Chris Zylka, Chelsey Valentine, Michael Graziadei, Ian McShane, Fredric Lehne, Rebecca Metz, Brooke Smith, Mark Margolis, David Chisum, William Mapother, Kathy Bates, Gabourey Sidibe, Angela Bassett, Patti LuPone, Emma Roberts1. serie | Murder house
Příběh se odehrává v současnosti. Tato podívaná nás zavede na předměstí L. A. do domu, ve kterém se událo několik záhadných úmrtí. Děj seriálu sleduje rodinku Harmonových z Bostonu, procházející si těžkou krizí. Ve snaze krizi překonat se rodina přestěhuje právě do tohoto domu se záhadnou historií, kde chtějí začít nový život. Problémy však stále přetrvávají. Brzy zjistí, že dům neobívají pouze oni,ale i bývalý majtelé a navíc tajemná moc domu začne ovlivňovat je samotné a i jejich životy nevybíravým způsobem...

2. serie | Asylum
Příběh nás zavede do roku 1964 ( Vedlejší dějová linka je také v současnostiú. Do psychyatrické léčebny Briadcliff. Blízinci vládne povenou rukou sestra Jude. Krutovláda sestry Jude však začne upadat s příjezdem vězně Kitta Walkera, údajného Bloody face (krvavé tváře) - krutého vraha žen. Kitova přítimnoust vyvolá povzbuzení a vede k příjezdu vlezlé novinářky Lany Winters. Tu musí Jude zavřít, aby neprozradila jaké podmínky panují v Bradciffu...

3. serie | Coven
Uplynulo již přes 300 let od bouřlivých dnů čarodějnických soudů. Ti , kterým se podařilo uniknout teď čeůí vyhynutí. Tajemné útoky proti jejich druhu se stupňovali a mladé dívky byli posílány pryč do zvláštní školy v New Orleans , aby se naučili jak se chránit. Zabalená do vřavy, nový přírustek Zoe (Taissa Farmiga), ta která skrývá své děsivé tajemství. Znepokojená nedávnou agresí , Fiona ( Jessica Lange) , dlouhodobě chybějící, zavítá zpátky do města , určena k ochraně Covenu je tvrdohlavá a ničí každého kdo se jí postaví do cesty..ZAJÍMAVOSTI (csfd)
Dům, ve kterém se příběh odehrává, skutečně existuje. Nachází se na 1120 Westchester Place v Los Angeles a je také znám jako Rosenheimovo sídlo, podle jména jeho architekta.
Frances Conroy (Moira) při natáčení nenosila žádné barevné kontaktní čočky. Opravdu má po autonehodě a následné operaci oka každou duhovku zbarvenou jinak, a tak to bylo vepsáno i do příběhu její postavy.
Los Angelská usedlost, která se stala předobrazem "Vražedného domu", obsahuje pro svého majitele luxus v podobě šesti ložnic a pěti koupelen. Stavba byla ke konci roku 2011 uvedena do prodeje za 4,5 milionu amerických dolarů.
Pilotní díl první řady seriálu se natáčel ve skutečném domě. Další díly byly posléze filmovány v jeho přesné replice.
Jessica Lange získala v roce 2011 za roli v tomto seriálu Zlatý globus v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli v serálu, minisérii nebo TV filmu.
Frances Conroy (Moira) sa pred natáčaním obávala, či jej "problém" s dvojfarebnými očami nebude problém, a preto sa pýtala tvorcov, či má nosiť kontaktné šošovky, ako to zvykne robiť. Tí ju vyviedli z omylu a povedali, že jej oči im hrajú do kariet.
Že se bude každá řada seriálu odehrávat v jiné lokaci a její náplní bude odlišný příběh a strašidelný motiv se tvůrci projektu Ryan Murphy a Brad Falchuk rozhodli začátkem natáčení první řady. Cílem bylo nalákat nové potenciální diváky, aniž by museli znát děj předchozí sezony. Rovněž se autoři nebrání hostování filmových herců, kteří chtějí pracovat na seriálu, ale nechtějí se "upsat" na několik let.
Postava reportérky Lany Winters (Sarah Paulson) ve druhé řadě je pojmenována podle herečky Lany Turner. Postava sestry Jude (Jessica Lange) na tento fakt naráží v prvním díle druhé řady, když se jí Lana představuje.
Chris Zylka se měl původně objevit ve dvou epizodách druhé řady jako hluchoněmý pacient. Tvůrci však byli nuceni jeho postavu radikálně omezit na pár scén v jedné epizodě, a to vše proto, že si Chris odmítl kvůli roli oholit hlavu.
Seriál získal 17 nominácii na Emmy Awards. Z toho len jedna bola premenená vo výhru, ktorú si domov odniesla Jessica Lange za najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.
Druhá řada seriálu přilákala v USA k obrazovkám v průměru 5,2 milionů diváků, čímž se sledovanost od první řady zvýšila o 19 %. (TheTrox)
V prvním díle druhé série nalezneme odkaz na film Mlčení jehňátek (1991), a to sice ve scéně, kdy jde Lana Winters (Sarah Paulson) se setrou Mary Eunice (Lily Rabe) chodbou okolo cel a jeden z pacientů ji vhodí do obličeje kus exkrementu. Jedná se o parafrázi na scénu, kdy jde Clarice Starling (Jodie Foster) poprvé navštívit do vězení Hannibala Lectera (Anthony Hopkins) a jeden ze spoluvězňů ji pošpiní spermatem.
Ve třetí epizodě druhé série je řečeno, že postava Grace (Lizzie Brocheré) pochází z Francie, ale v deseti letech se s rodinou přestěhovala do USA. Brocheré je také původem Francouzska, ale žije na stálo v Paříži.

CHYBY V SERIÁLU:
Ve 12. epizodě 2. série s názvem "Continuum" řekne hlídač Kitu Walkerovi (Evan Peters), aby podepsal dvakrát smlouvu, na základě které ho propustí z vězení. On ji však podepíše jen jednou a odejde. (Megalomaniac)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adrianna Z. Adrianna Z. | Web | 14. července 2013 v 19:50 | Reagovat

Zbožňuju :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter