American horror story: s01e02 Home Invasion

31. července 2013 v 13:49 | Dee
HOME INVASION
Premiera: 12.10.2011
Napsal: Ryan Murphy & Brian Falchuk
Režie: Alfonso Gomez-Rejon

Epizody:
Předchozí:Další:
"Pilot""Murder house"

Postavy: (mimo hlavní)
Herec/čka:Postava:
Frances ConroyMoira O'Hara
Alexandra BreckenridgeMoira O'Hara - mladší
Jamie BrewerAdelaide
Jamie HarrisR.Franklin
Mageina TovahBianca Forest
Azura SkyeFiona
Kyle DavisDallas
Michael GraziadeiTravis
Rosa SalazarMaria
Shelby YoungLeah
Scott LawrenceDetektiv Webb
Drew PowellDetektiv Collier
Jacqueline BudaPacientka
Julia FarsadiSestra
Skyler ValloGigi


Děj:
1968 - Tři mladé ženy opouští dům. V domě zůstává Maria a Gladys. Krátce po odchodi žen, příjde ke dveřím člověk a kříčí o pomoc. Maria mu dovolí vstoupit a snaží se mu vyčistit ránu, kterou má muž na čele. Po chvíli zjistí, že muž žádnou ránu nemá. Muž udeří Mariu mísou a ta upadne do bezvědomí. Odtáhne Gladys nahoru. Když se maria probudí, muž j přinutí obléct si uniformu zdravotní sestry. Maria prosí o milost a řekne muži že je pana. Ten ji sváže a ona se modlí o pomoc. Muž se ztratí z dohledu a následně Marii opakovaně bodá do zad.


2011

Tate má sezení s Benem. Vysmívá se mu, a ohaluje své sexuální tužby a sny o Violet.
Na skate parku se Violet setká se stále vyděšenou Leah. Ta ji vysvětluje, že nikomu nic neřekne,že umírá strachy z kterého ji také zešedivěli vlasy.
Později, Tate sleduje Violet ,když spí. Alarm domu se rozezní a probouzí Bena a Vivien. Ben utíká dolů, kde zjistí, že jsou otevřené dveře. Otevřou se dveře do sklepa a Ben se tam jde podívat. Najde chichotající se Addy, klečet dole na podlaze.
Vivien cítí, že s dítětem je něco špatně, ale Ben myslí, že je pouze paranoidní.
Ben se setkává s novým klientem, jmenuje se Bianca. Ta má sny o tom , že je rozpůlena výtahem. Bianca ukazuje, že dům je na "Murder house Tour".
Po sezení se Ben snaží zastihnout Tatovu matku, aby ji informoval, že ho nemůže dále léčit.Z ničeho nic se objeví Bianca, o které si myslel , že dům již dávno opustila. Vyprovází ji ven.
V sousedním domě- ve své kuchyni peče Constance koláč. Addy si čte časopis, a ptá se proč nevypadá jako ženy na obrázcích. Constance vybídne Addy plivnout do těsta a přidává do těsta sirup jehož účinky jsou závažné žaludeční nevolnosti a možné vnitřní krvácení.
Ben je otřesený a přemýšlí o jeho aféře s Hayden. Setkává ses Larrym, který mu radí aby lhal o své nadcházející cestě k Hayden, která mu zdělila , že je těhotná.
Constance přináší otrávený koláč na "Smířenou" pro Violet, Constance zjistí,že je Vivien těhotná. Vivien ji žádá o radu. Constance vypráví, že ona sama má čtyři děti (včetně addy) a z nich 3 se narodili s vadou. Zbývalý syn byl vzorem fyzycké dokonalosti, ale Constance ho ztratila "jinak". Trvá na to, že je Vivien v pořádku.A zdělí ji ,že Moita pro ni kdysi taky pracovala.
Vivien dává koláč Violet, avšak ta není v náladě a nejí ho. Vivien ji zdělí, že je těhotná,
Ben mluví s Hayden a ta tvrdí, že následující den jde na potrat a , že tam chce Bena jako podporu.
Mezitím v domě- je u dvěří zrzavá žena. Vivien vidí kukátkem, že je žena zraněna.(podobně jako v roce 1968). Požaduje pomoc, ale podezíravá Vivien ji nenechá jít dovnitř. Chce zavolat policii, ale telefon není nikde k nalezení. Bouchání na dveře ustane a Vivien kukátkem venku nikoho nevidí. Varuje Violet, která je v mezipatře at se zamkne a zavolá 911. Mezitím už jsou tři vetřelci v domě. Mezi ně patří i Bianca. Zajmuli Vivien a Violet a mají v plánu udělat remake vraždy z roku 1968. Violet má hrát roli Gladys, a chtějí ji utopit ve vaně nahoře. Violet se podaří prchnout a narazí v domě na Tate, který ji řekne , že musí vetřelce dostat do sklepa.
V hudebním sále je svázaná Vivien, kterou hlídá muž. Vše sleduje Addy a Vivien se ji pokusí říct o pomoc. Nahoře je fiona , která napouští vanu pro Vivien. Ta je donucena aby si oblékla ošetřovatelský oděv. Bianca mezitím v domě narazí na jedovatý koláč a sní ho. Violet přesvědšuje Fionu, že tahle vana není ta pravá ve které Gladis umřela. A vede ji do sklepa.
Constance je doma a užívá si se svým mladým milencem. Svůdmě tančí, když Addy zaklepe na dveře. Constance je celá rozčílená. Addy ji varuje , že vedle v domě je "zlý člověk". Constance odvodí, že myslí Bena a zamkne ji do skříně, která je plná zrcadel.
Biance se dělá zle a zvrací. Hledá Violet a Fionu. Jde do koupelny , kde ji Tate láká dál. Udeří Biancu sekerou do břicha. Muž který drží Vivien ji nutí přesléct se do uniformy zdravotní sestry. Oblek mu hodí do obličeje a udeží ho "historickou" mísou, kterou použil i muž v roce 1968. Snaží se najít Violet.
Dole ve sklepě je Violet s Fionou. U vany čeká Gladys a Tate říká, že vana už na ni čeká.
Na klinice jde Hayden na potrat. Ben zapne telefon a zjistí, že má 14 zmeškaných hovorů. Jede rychle domů.
Constance příjde do sklepa a k ní se připojí Tate a Moira. Všichni se schodnou, že se musí těl zbavit, aby Ben mohl pokračovat v Tatově léčbě.
Policie zahrnuje Bena a Vivien otázkami.Ben tvrdí, že Bianca byla jeho pacientka. Ptá se Violet jak to doopravdy bylo a ta říká, že ji pomohl Tate. Rozhodují se, že chtějí prodat dům.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter